КОНФЕРЕНЦІЯ «Національна політика з соціальної відповідальності бізнесу як дієвий інструмент діалогу влади, бізнесу та суспільства»

20 квітня 2012 року об 11:00 (вул. Хрещатик, 2. Український дім. Кобзарська світлиця) за ініціативи Українського союзу промисловців і підприємців, Мережі  Глобального договору ООН в Україні та Центру розвитку корпоративної соціальної відповідальності відбудеться конференція «Національна політика з корпоративної відповідальності бізнесу як дієвий інструмент діалогу влади, бізнесу та суспільства». Обговорюватиметься проект Національної стратегії СВБ та шляхи  її реалізації.

Участь в заході візьмуть Координатор системи ООН, Постійний представник ПРООН в Україні Олів’є Адам, президент УСПП, народний депутат України Анатолій Кінах, Президент-Голова Наглядової ради ПАТ «Концерн Галнафтогаз» Віталій Антонов, генеральний директор компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський, президент-генеральний директор підприємства «Антонов» Дмитро Ківа, президент страхової компанії «Лемма» Сергій Чернишов, перший заступник голови Державної митної служби Олександр Дороховський, координатор програм Світового банку в Україні Маріус Вісмантас, представники Кабінету міністрів України, громадських бізнес-організацій та наукових установ тощо.

Соціальна відповідальність бізнесу (СВБ) є важливим чинником підвищення конкурентоспроможності національної економіки, зростання ефективності діяльності компаній та покращення їхньої репутації,  підвищення довіри громадян до бізнесу, а також вирівнювання економічних і соціальних диспропорцій сталого розвитку суспільства і держави. Впровадження СВБ сприяє реалізації таких завдань, як ефективний розвиток торговельно-економічного, науково-технічного та інвестиційного співробітництва України з іноземними державами, залучення новітніх технологій та управлінського досвіду в національну економіку в інтересах її реформування, модернізації та інноваційного розвитку.

Враховуючи поширення СВБ в країні, успішний досвід українських компаній та університетів з СВБ, ділова громада та експерти висловлюють впевненість, що питаннями розвитку СВБ мають перейматися не лише самі компанії, громадські об’єднання ділової спільноти, експертні й міжнародні організації, але й органи державної влади, як це робиться в багатьох країнах світу. Саме тому назріла необхідність розробити та прийняти Національну стратегію соціальної відповідальності бізнесу в Україні, державну програму підтримки і стимулювання СВБ. 

Підтримка держави необхідна як для наголосу на  важливості етичної і соціально відповідальної поведінки компаній, так і для підвищення престижності досконалих організацій і процесів безперервного системного вдосконалення. Потреба у вироблені державної політики в сфері СВБ актуалізована ще й сучасними інтеграційними процесами, оскільки провідні світові компанії, обираючи партнерів на ринках, що розвиваються, приділяють велику увагу дотримання ними стандартів щодо забезпечення прав людини, трудових відносин, охорони навколишнього середовища тощо.

Нинішня конференція обговорює проект Національної стратегії соціальної відповідальності бізнесу в Україні і пропонує уряду країни затвердити її.  Стратегія покликана стати підґрунтям для інтеграції основних норм і правил СВБ у діяльність українських компаній, сприяти поглибленню діалогу між владою, реальним сектором і суспільством. Впровадження СВБ у діяльності компаній має відбуватися на добровільній основі, шляхом налагодження діалогу з державою, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями й суспільством.

Державна політика з СВБ має сприяти впровадженню стимулів для поширення практики соціальної відповідальності, підвищенню  обізнаності  бізнесу і громади щодо СВБ,  поширенню  стандартів та систем корпоративного управління, досвіду  українських компаній,  заохоченню компаній до розвитку нефінансової звітності.

Для доопрацювання Стратегії та розроблення дієвої програми її реалізації УСПП, Мережа Глобального договору ООН в Україні та Центр Розвитку КСВ пропонують створити міжвідомчу робочу групу, що складатиметься з представників влади, наукового середовища, реального сектору економіки  та громадськості. Після завершення цієї роботи ділова спільнота має намір звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією затвердити Національну стратегію соціальної відповідальності бізнесу та програму її виконання як документи, які мають надзвичайне значення для соціально-економічного життя країни, її гідного позиціонування у процесах світової, європейської інтеграції, відповідального ставлення до проблем суспільства і навколишнього середовища.

 

 

Комментарии запрещены.